Menu
Blog

Jesenné prázdniny s Halloweenom doma

Jesenné prázdniny sú tu a s nimi aj otázka na rodičov, „čo budeme robiť?“ Ak chcete deti dobre zabaviť, tak im napríklad môžete pripraviť Halloweensku zábavu.

Halloweenska výzdoba aj s dieľničkami u vás doma

K Halloweenu patria tekvice, avšak vyrezávať ich nie je vždy jednoduché. Pripravili sme preto pre vás iné tekvičky, ktorými môžete vyzdobiť byt. Stačia vám k tomu papierové taniere, alebo si jednoducho vystrihnite veľký kruh z výkresu.

Ďalej potrebujete oranžovú farbu, vodovku, temperku alebo farbičku, či fixku. Čierny papier, nožnice, lepidlo na papier a zelenú stuhu.

Postup je veľmi jednoduchý. Deti si nafarbia papierový tanier na oranžovo. Kým farba vyschne, pripravia si z čierneho farebného papiera oči a nos v tvare trojuholníkov a ústa tekvice, ktoré lepidlom na papier prilepia na oranžovú hlavu tekvice tak, aby im vznikla tvár tekvičky. Na vrchu taniera im pomôžte urobiť dierku, do ktorej prevlečú zelenú stuhu ako stonku tekvice. Tekvice si viete rozvešať napríklad na kľučky dverí. Okrem zábavy a perfektnej výzdoby, rozvíjate touto aktivitou u detí jemnú motoriku, grafomotoriku a umelecké cítenie. Naučia sa lepiť, strihať, maľovať.

Halloweenske papierové taniere

Papierové taniere vám poslúžia aj na ďalšiu ozdobu, a to pavúčikov. Tanierik nafarbíte na čierno, oči vystrihnete z bieleho papiera a dofarbíte ich. Nožičky vystrihnete ako pásiky z čierneho farebného papiera, ktoré v strede zohnete.

Farebný papier a nožnice

Ak sa nebojíte farby, vytvorte si strašidlá, duchov, pavúkov, či čarodejnice za pomoci rúk a nôh. Rozprestrite obrus a pripravte si tak priestor na zašpinenie. Bosú nohu alebo ruku pomaľujte štetcom, s farbou, ktorú chcete. Nanášajte viac hustej farby, no voda je tiež dôležitá. Keď je ruka či noha pomaľovaná, stúpte na papier alebo len silno tlačte. Ruku/ nohu si utrite a umyte a počkajte kým farba na papieri vyschne. Potom už len dofarbíte detaily (oči, nos alebo aj vlasy a klobúk) a strašidlo máte hotové! Zavolajte celú rodinu a zistíte, kto má najväčšiu nohu u Vás doma?

Papier a farby

Kostým a súťaž v jednom

Ak sa rozhodnete urobiť si aj kostým, naším odporúčaním je jednoznačne múmia. Zoberte viac roliek toaletného papiera a deti do nich jednoducho zamotajte. Alebo si môžu urobiť súťaž, kto bude mať skôr zamotanú múmiu. Súťaž prebieha tak, že jeden zamotáva druhého, čiže k nej potrebujete 4 osoby.

Ak by ste chceli sofistikovanejšiu masku, tak môžete skúsiť maľovanie na tvár. Špeciálne farby na tvár kúpite v hračkárstvach alebo papierníctve. Návod ako na to, nájdete na našom Facebooku.

A na záver ešte niečo pod zub.

V obchodoch dostanete bez problémov formičky v tvare halloweenu, stačí urobiť vaše obľúbené cesto na perníky alebo linecké a deti môžu vykrajovať a zdobiť.

Ak by ste sa chceli vyhnúť pečeniu, tak máme ešte jeden tekvičkový tip. Stačia k tomu mandarínky a centrofixka. Na kožu mandarínky jednoducho fixkou nakreslíte oči a nos v tvare trojuholníka a strašidelné ústa. Zvládnu to skvele aj malé deti. Mandarínky poukladáte na tácku a párty môže začať.

Halloweenske pomaranče

A keby ste sa chceli zabaviť ešte viac, tak jednoducho príďte cez jesenné prázdniny k nám do Jump Fun Nivy alebo Jump Fun Pri letisku, naši zamestnanci budú v deň Halloweenu v maskách a určite si tu užijete aj halloweensku výzdobu.

Booooo!